تبلیغات
در آرزوی خورشید

در آرزوی خورشید
"آنان که به خورشید با نفرت می نگرند شایسته شب اند"


 این حدیث نبوی به نقل از ابن عباس است که:
در حجه الوداع، با رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم، مشغول انجام مناسک حج بودیم که حضرت، حلقه در کعبه را گرفته و رو به ما کرد و فرمودند: آیا میخواهید شما را از نشانه ها و حوادث پیش از قیامت(ظهور) خبردار کنم؟
سلمان که از همه به ایشان نزدیکتر ایستاده بود، گفت: بلی یا رسول الله!
ایشان فرمودند: ازجمله از آنها ضایع و تباه کردن نمازها و تبعیت از شهوتها، متمایل شدن به هوای نفسانی، تکریم و بزرگداشت ثروتمندان و مال پرستان و فروختن دین به قیمت دنیاست. در این زمان است که قلب مومن در درونش همانند نمک در آب حل می شود، چرا که منکرات، کژیها و کاستیها را میبیند و قدرت تغییر دادن  آنها را ندارد.

سلمان پرسید: آیا واقعا چنین خواهد شد؟
سلمان! قسم به آنکه جانم در دست اوست، آری! و به دنبال آن حاکمان و امیران ستمگر و وزیران فاسق و کارگزاران و کارشناسان ستمکار پیدا میشوند و (مردم) به خیانتکاران، اعتماد میکنند.
-آیا واقعا چنین روزی خواهد آمد؟
- سلمان! قسم به آنکه جانم به قبضه قدرت اوست، آری! در آن زمان است که منکرات و انحرافات، معروف و خوب و اعمال پسندیده، منکر و ناپسند شمرده میشود. شخص خائن معتمد و شخص امین خائن خوانده میشود.دروغگو را تائید و راستگو را طرد میکنند.
-آیا واقعا چنین روزی خواهدآمد؟
- قسم به آنکه جانم در دستانش است، آری! در آن زمان است که زنان فرمانروا میشوند و سروری می یابند. با زنان و کنیزان مشورت میگردد و کودکان، بر منبرها می نشینند و هر چیزی نهایتا به دروغ ختم میشود.زکات و فیء که حق عمومی و همگانی است غنیمت و بهره شخصی شمرده میشود. شخص به والدینش ستم میکند و در عین حال به دوستش خدمت و نیکی. و آنجاست که ستاره گنهکاری طلوع میکند.
-آیا چنین اتفاقی خواهد افتاد؟
-سلمان! قسم به آن که جانم در دست اوست، آری! در چنین شرایط است که مرد با همسرش در تجارت شریک میشود، خوی و عادتهای شخصی و باطل زیاد شده و خوبیها به شدت کم میشود. شخص به خاطر سختگیری به بدهکاران خود، تحقیر میشود. و زمانی است که بازارها به هم نزدیک میشوند و یکی می گوید: چیزی نفروختم و دیگری می گوید: سودی نبردم و چیزی جز شکایت کردن از خدا دیده نخواهد شد.
- آیا واقعا چنین خواهد شد؟
- سلمان! آری قسم به آن که جانم به دست اوست. در آن زمان است که به دنبال این حوادث،اقوامی پیدا میشوند که اگر حرفی بزنند کشته میشوندو اگر ساکت بمانند، غارتشان میکنند و تا این که از اموالشان بهره مند شوند وبه حریمهایشان تجاوز کنند و حرمتشان را شکسته و خونشان را بریزند. قلبهای آنها کاملا با ترس و حقه بازی عجین گشته و آنها را جز در حالت خوف و نگرانی و هراس و وحشت نمی یابی.
-آیا واقعا چنین خواهد شد؟
- سلمان! قسم به آن که جانم به دست اوست، آری! در آن زمان است که چیزی از مشرق و چیزی از مغرب می آید و امت مرا رنگارنگ میکند. چه بیچاره اند کسانی که به خاطر آنها ضعیف میشوند و وای بر آنها که خدا چه برای آنها مهیا کرده و چگونه مترصد آنهاست، نه به کوچک ترها رحم میکنند و نه به بزرگ ترها احترام میگذارند. از خطاکاران و گنهکاران در امان نیستند، بدنهایشان بدن انسان و قلبهایشان، قلب شیطان است.
-آیا واقعا چنین خواهد شد؟
- سلمان! قسم به کسی که جانم به دست اوست، آری. در آن زمان مردان تنها به مردان و زنان تنها به زنان (برای ارضای شهوات) مشغول میشوند. همان گونه که اهل خانه ای نسبت دختران خانه خود احساس غیرت میکنند (غریبه ها) نسبت به پسرکان جوان، غیور می گردند( وآنها را ناموس خود می شمرند)
مردان به زنان و زنان به مردان شبیه میشوند و زنان بر زینها سوار میگردند که لعنت من بر چنین زنان مسلمانی باد!
-آیا واقعا چنین خواهد شد؟
- سلمان! قسم به آن که جانم به دست اوست، آری. در آن زمان مساجد را همانند کلیساها و کنیسه ها تزیین میکنند و قرآنها را طلاکاری و زینت. مناره ها بلند میشوند و خطوط(دسته ها) زیاد میشوند. قلبهایشان نسبت به هم متنفر و در زبانهایشان، اختلاف نمایان است.
-
آیا واقعا چنین خواهد شد؟
- سلمان! قسم به آن که جانم در دست اوست،آری! در آن زمان است که مردان و پسران امتم برای زینت از طلا استفاده میکنند و حریر و دیبا و و ابریشم می پوشند و با بیگانگان متحد میشوند.
-
آیا واقعا چنین خواهد شد؟
-سلمان! قسم به آن که جانم در دست اوست، آری! در آن زمان، ربا علنی میشود و مقام و منزلت دنیا(در نظر مردم) رفیع میگردد.
-
آیا چنین خواهد شد؟
- سلمان!قسم به آن که جانم در دست اوست، آری!هرچند به خدا ضرری نمی رسانند(به خودشان ظلم می کنند) لیکن طلاق زیاد میشود و حدود و اقامه اجرا نمیشود.
-
آیا واقعا چنین خواهد شد؟
-سلمان! قسم به آن که جانم به دست اوست، آری! در آن زمان زنان آوازه خوان میشوند و آلات موسیقی جلوه می یابند و به دنبال آن اشرار امتم پیدا میشوند.
-
آیا واقعا چنین خواهد شد؟
-سلمان! قسم به آن که جانم به دست اوست، آری! در آن زمان ثروتمندان امتم، برای تفریح و سیاحت، افراد عادی برای تجارت و کسب درآمد و فقرا برای ریا و خودنمایی به حج و عمره میروند. جمعیتی پیدا میشوند که تفکر و تدبر و تفقه آنها برای غیر خدا(و اغراض غیرالهی) است. زنازادگان زیاد میشوند و قرآن را با آواز و غنا میخوانند و به خاطر دنیا به سر هم میریزند و با هم درگیر میشوند.
 -
آیا واقعا چنین خواهد شد؟
-سلمان! قسم به آن که جانم به دست اوست، آری! در آن زمان به محارم تجاوز میکنند و به دنبال گناهان میروند، اشرار و بدان بر خوبان مسلط میشوند. دروغ علنی میشود و لجاجت نمایان میشود، با لباسها به هم فخر میفروشند و مباهات میکنند و ظرفهای ناشایست را پر میکنند. نرد و شطرنج و آلات موسیقی مورد پسند(مردم) واقع میشوند. امر به معروف و نهی از منکر را انکار میکنند، به طوریکه مومن خوارتر از کنیز میگردد. همدستی میان زاهد(نما)ها و قاریان(بدکردار) نمایان میشود. اینها همانها هستند که در آسمانها آنها را پلیدان ناپاک میخوانند.
 -آیا واقعا چنین خواهد شد؟
-سلمان! قسم به آن که جانم به دست اوست، آری! درآن زمان ثروتمند از فقیر هراسان نمیشود به طوری که گدا یک هفته کامل از مردم گدایی میکند اما کسی را که چیزی در دستش بگذارد، نمی یابد.
-آیا حقیقتا چنین اتفاقی خواهد افتاد؟
-سلمان! قسم به آن که جانم به دست اوست، آری! در آن زمان "روبیضه" به سخن می آید.
-پدرو مادرم به فدایت یا رسول الله! "روبیضه" دیگر چیست؟
- کسی که تا به حال صحبت نمی کرد برای عموم مردم به سخن می آید و جز کمی از او فرمان نبرند....

به نقل از کتاب"شش ماه پایانی"
نوشته "مجتبی اساده"
 ترجمه "محمود مطهری نیا"

اللهم عجل لولیک الفرجطبقه بندی: امام زمان سلام الله علیه، غریبانه،
[ چهارشنبه هفتم تیرماه سال 1391 ] [ 09:57 ] [ آفتابگردان ]
درباره وبلاگ

از خدا بترسید و تسیلم ما شوید؛ و کار را به ما واگذار نمائید؛ و برماست که شما را از سرچشمه سیراب بیرون آوریم، چنانکه بردن شما بسوی چشمه بوسیله ما بوده است، و در پی کشف آنچه از شما پوشیده شده است نروید.
حضرت مهدی(عج)

امام صادق علیه السلام:
توقع امر صاحبک لیلک و نهارک.
شب و روز در انتظار آمدن مولایت باش.امام محمد باقرعلیه السلام فرمودند:
به تو خیانت می کنند، تو مکن.
تو را تکذیب میکنند، آرام باش.
تو را می ستایند، فریب مخور.
تو را نکوهش میکنند،آرام باش.
مردم شهر از تو بد میگویند، اندوهگین مشو.
همه مردم تو را نیک میخوانند، مسرور مباش.
انگاه تو از ما خواهی بود.


ای منتظران! به هوش!
حسین را منتظرانش کشتند...

امام صادق علیه السلام فرمودند:
ما ریشه همه خوبیها هستیم و هر نیکی ثمره شاخه های ماست.

امیرلمومنین علی علیه السلام فرمودند:
به خاندان پیامبر خود بنگرید، و راه آنان را درپیش گیرید زیرا آنان هرگز شما را از راه راست منحرف نمیکنند و به هیچ هلاکتی در نمی افکنند.
نویسندگان
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب